Брак жирних кислот омега-3, у великій кількості містяться в морській рибі жирних сортів, може збільшити ризик смерті. Особливо важливо достатня кількість цієї речовини для літніх людей.

Згідно Framingham Heart Study – довгострокового медичного дослідження серцево-судинної системи кількох поколінь жителів міста Фрамінгем, штат Массачусетс, США, – низький рівень омега-3 пов’язаний з безліччю проблем зі здоров’ям. Серед них захворювання серця, хвороба Альцгеймера, хвороби очей і багато іншого.

У той же час літні люди, у яких в крові був високий рівень жирних кислот омега-3, за даними FHS, мали більш низький ризик смертності, пише Express. Він знижувався на 15% у чоловіків і 18% у жінок.

Згідно з даними Американського коледжу кардіології, вживання морської риби не рідше двох разів на тиждень може знизити ризик серцевого нападу та інсульту. Зокрема, рекомендується їсти сьомгу (лосося) і оселедець, які дуже багаті цією речовиною.

Для оцінки ризику захворювань серцево-судинної системи існує спеціальний індекс омега-3. Це показник балансу поліненасичених жирних кислот в організмі. Його оптимальне значення – 8% і вище.

Як зазначає доктор Майкл Макберні, дослідник з Університету Гвельфа (Канада), в Японії, де індекс омега-3 перевищує 8%, очікувана тривалість життя приблизно на п’ять років більше, ніж у США, де цей показник близько 5%. А, згідно з дослідженням Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, люди з високим рівнем омега-3 жирних кислот в крові живуть в середньому на 2,2 роки довше, ніж люди з більш низьким рівнем омега-3.