Потрібна свіжа мотивація, щоб схуднути? Нове дослідження показує, що молоді люди з надмірною вагою або ожирінням стикаються з підвищеним ризиком розвитку деменції в свої “золоті” роки.

Для дослідження вчені розглянули трохи більше 5100 людей похилого віку, які брали участь у двох довгострокових дослідженнях. Вони виявили, що жінки з надмірною вагою у віці від 20 до 49 років майже в два рази більше ризикують захворіти деменцією після 70 років. А у чоловіків і жінок старшого віку, які страждають ожирінням в ранні роки, ризик виріс на 150%.

Результати засновані на попередніх дослідженнях, які пов’язували надмірну вагу в середньому віці з підвищеним ризиком деменції серед літніх людей.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти хворобам серця

Але нове дослідження не доводить, що надмірна вага викликає слабоумство, тільки те, що обидва пов’язані, говорить провідний автор Адіна Зекі Аль Хаззурі. Вона доцент кафедри епідеміології в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

“Проте дослідження показують, що ожиріння у дорослому віці є важливим фактором ризику деменції. Незалежно від ІМТ людини в середньому або пізньому віці, що страждає ожирінням або іноді надмірною вагою в молодому віці володіє більш високим ризиком розвитку деменції після 70”.