Медики вважають, що діти практично не хворіють коронавірусом. Принаймні, про це говорить наявна статистика – серед дітей і підлітків випадків відносно мало.

Число хворих у всьому світі вже перевищує 286 тисяч і продовжує постійно зростати. Майже 12 тисяч людей померли через COVID-19. В Україні поки 41 зареєстрованих хворих.

Фахівці відзначають, що з самого початку пандемії серед хворих було мало дітей і підлітків. При цьому найнебезпечніший коронавірус для літніх людей і для тих, хто має хронічні захворювання.

Лікар-педіатр Євген Комаровський розповів у своєму Instagram, як коронавірус протікає у дітей. Він розповів, що дитячий організм, як правило, легше переносить коронавірус. Симптоми можуть бути мінімальними і походити на ГРВІ. Але справа в тому, що кожен хворий небезпечний для оточуючих – навіть якщо сам він хворіє в легкій формі, він заражає інших.

Як розповів Комаровський, у дітей часто виникає діарея і блювота. Найбільша небезпека полягає в тому, що вірус може довгий час залишатися в організмі і поширюватися з калом і блювотними масами. Сама дитина при цьому може бути умовно здоровою, тобто, без респіраторних ознак і з нормальною температурою.

Лікар порадив звертатися до лікаря, якщо у дитини з’явилися будь-які незвичайні симптоми, особливо, пов’язані з шлунково-кишкового тракту. Тривогу потрібно бити, якщо у дитини з’явилися проблеми з диханням. Але, як зазначив Комаровський, випадки загибелі дітей від COVID-19 пов’язані з раніше наявними важкими захворюваннями.

Найкраща міра захисту – дотримуватися карантину. Дитині не варто відвідувати дитячий сад. Також експерти радять максимально обмежити контакти дитини з літніми родичами, які є найбільш вразливою групою.

View this post on Instagram

В мире • Впервые в Китае ноль случаев внутри страны. Европейский Союз закрыл свои границы на 30 дней. • Решается судьба Токийских Олимпийских игр 2020 года. • Индия закрывает Тадж-Махал, Саудовская Аравия приостанливает проведение молитв в Мекке и Медине. • Автопроизводители собираются выпускать на своих заводах аппараты ИВЛ, производители алкоголя переключаются на производство антисептических гелей, Zara выпускает маски и халаты, а Ютуб и Нетфликс снижают качество потоковой подачи. ⠀ В Италии ⠀ • 8,3% от общего числа зараженных – работники здравоохранения. Смертность уже 2 суток повышает 400 человек. ⠀ Наука ⠀ • О заболеваемости детей, применении ибупрофена и сроках возможного окончания карантина. ⠀ Комментарии ⠀ • О важности первых часов работы магазинов только для людей преклонного возраста. • Об использование мобильных телефонов для отслеживания перемещения и контактов заражённых. • Об опасности распространения ложной информации. ⠀ Практикум ⠀ • Что такое пульсоксиметр и зачем он вам нужен именно сейчас. ⠀ Автор прощального стихотворения – мой друг Григорий Певзнер https://www.facebook.com/ligriny (https://www.facebook.com/ligriny) ⠀ #докторкомаровский #коронавирус #вирус #эпидемия #новости #болезнь #орви #здоровье

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on