Розповімо про недавні дослідження, які пролили світло на причини раку грудей, які необхідно брати до уваги.

Рак грудей – найпоширеніша форма онкології у жінок. Статистика дуже сумна – з раком молочної залози ризикує зіткнутися кожна восьма жінка. Є відомі фактори ризику, перш за все, це погана спадковості і нездоровий спосіб життя. Ми дізналися про те, які незвичайні фактори ризику виявили вчені.

Про зв’язок раку грудей із зайвою вагою говорять вже досить давно. Як свідчить дослідження Американського онкологічного товариства, жінкам після 50 років дуже важливо підтримувати свою вагу в нормі. При ожирінні легкої форми ризик раку грудей зростає на третину, а це дуже серйозна цифра. Чим більше зайвої ваги, тим вище ризик.

Фахівці з Університету здоров’я Лома Лінда в Каліфорнії з’ясували, що ризик розвитку онкології молочної залози збільшується у жінок, які вживають молоко. Справа в тому, що багато корови, у яких беруть молоко на фермах, вагітні. В результаті в молоко потрапляють гормони, які розхитують власний гормональний фон жінки. У тих, хто в день випиває більше склянки молока, ризик раку грудей може зростати на 50%.

Ще одну незвичайну причину, яка може стати причиною розвитку раку грудей, може полягати в мікоестрогенах – це грибкові сполуки, подібні за своїми властивостями з гормонами. Вони з’являються в результаті використання гормональних препаратів і хімікатів при вагітності. Якщо вони присутні в організмі у великій кількості, то здатні спровокувати розвиток пухлини. Мікоестрогени зустрічаються найчастіше в яловичині і кукурудзі.