Ця крупа є однією з найпопулярніших у світі, коли мова йде про сніданки. Однак не всі знають, що вівсянка може завдати організму серйозної шкоди.

Побоюватися цієї каші варто людям з синдромом роздратованого кишечника і іншими схожими захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Причина полягає в підвищеному вмісті клітковини – більше 8 грам на одну чашку. За словами дієтологині, представника прес-служби Академії харчування і дієтології Роксани Ехсані, високий вміст клітковини в вівсянці може спровокувати здуття і газоутворення у людей з чутливим шлунком.

Замінити овес дієтологиня радить іншими крупами, в яких вміст рослинних волокон нижче, наприклад, білий рис. При непереносимості глютену медик радить звернути увагу на безглютеновий овес. Але найважливіше, вважає Ехсані, бути обережним з добавками, які можуть збільшити кількість калорій і вуглеводів в порції каші, передає Eat This.

Читайте також:  Секрети довголіття: як їдять найстаріші люди у світі

“Людям з діабетом потрібно обережніше ставитися до додавання в вівсянку меду, коричневого цукру або кленового сиропу. Це може призвести до занадто високого підвищення рівня цукру в крові”, – поділилася дієтологиня. Вона також звернула увагу на вівсянку швидкого приготування. Зазвичай там міститься багато солодких добавок, які знижують користь ранкової каші.

Замість сиропів Ехсані радить класти в вівсянку горіхи, фрукти, насіння, а також спеції – корицю і кардамон. Уникати варто і додавання в кашу незбираного молока і вершків, так як вони є джерелом “поганого” холестерину, що порушує роботу серця. Найкорисніше готувати вівсянку на воді, підкреслила дієтологиня. Однак смак молока можна додати з використанням рослинних замінників – мигдального або соєвого.

Читайте також:  Популярний ранковий напій, який може продовжити життя