Один з чотирьох вагітних жінок у Великобританії має проблеми з психічними захворюваннями, згідно з дослідженням, опублікованому Британським журналом психіатрії. Це більше, ніж раніше вважалося – підкреслюють автори роботи, вчені Королівського коледжу в Лондоні.

В той же час, вони вказують, що два простих запитання, які задаються вагітним жінкам, можуть допомогти визначити цю проблему на ранній стадії та застосовувати відповідну терапію.

Численні дослідження підтверджують, що психічні розлади під час вагітності мають негативні наслідки для жінки, перебігу вагітності, а також для здоров’я дитини – від її народження до юнацтва. Ось чому надзвичайно важливо діагностувати ці захворювання якомога швидше.

Останнє дослідження, проведене дослідниками Королівського коледжу в Лондоні, включало 545 жінок старше 16 років, які відправилися на пренатальні контрольні візити за період з листопада 2014 року до червня 2016 року.

Аналіз даних, зібраних з використанням історії хвороби, який використовується як стандарт у діагностиці психічних розладів, – показав, що у кожної з чотирьох вагітних жінок є якась психічна хвороба. Депресія діагностована в 11 відсотків жінок, тривожні розлади – у 15%, порушення харчування – у 2%, обсесивно-компульсивні розлади – у 2%, посттравматичні стресові розлади – у менш ніж 1%; Ще рідше маніакально-депресивний психоз (так званий біполярний розлад) та інші.