ГоловнаНовини Здоров'яСтало відомо, що відбувається з імунітетом людини при харчуванні фастфудом

Стало відомо, що відбувається з імунітетом людини при харчуванні фастфудом

Вчені з Німеччини розповіли, як наш організм реагує на таку їжу із закусочних. Виявилося, що вплив бургерів, картоплі фрі, нагетсів серйозніший, ніж ми звикли вважати.

фаст-фуд

Німецькі досліджували з’ясували, що при регулярному харчуванні фастфудом імунітет людини відчуває хронічний стрес. Таке навантаження загрожує розвитком алергічних реакцій, аутоімунних захворювань і навіть діабету. Результати своєї наукової роботи німці розмістили в авторитетному науковому виданні Cell.

Цікавий експеримент провели вчені з Бонського університету. Спочатку їх піддослідними стали лабораторні мишки. Нещасних гризунів дослідники посадили на нездорову дієту. Їх їжею стали популярні страви з ресторанів швидкого харчування. Вчені спостерігали за гризунами, робили різні виміри і брали кров на аналіз.

Читайте також:  Німецькі дієтологи назвали п'ять найефективніших способів схуднути

З’ясувалося, що організм ссавців навіть після однократного прийому фастфуду починав виробляти додаткові імунні клітини.
 
– Здавалося, немов організм готується до боротьби з шкідливими бактеріями, – розповідають автори досліджень.

Більш того, коли мишок переставали годувати фастфудом, деякий час їх імунна система продовжувала перебувати в збудженому стані. Навіть після переходу на здорову дієту звірки не могли оговтатися від пережитого ними стресу. Висновки про агресивність страв фастфуду напрошуються самі собою.

На другому етапі свого дослідження німецькі вчені працювали з 120 добровольцями. Вони вже знали на що звернути увагу, тому пильно стежили за роботою імунної системи піддослідних.

Читайте також:  Чим гарбуз корисний для здоров'я

Результати аналізів крові показали, що імунні тільця відповідали агресивно на таку дієту. Це дозволило вченим зробити висновок, що при переході на багату насиченими жирами їжі відбувається зміна в гені NLRP3, який відповідає за зчитування різних сигналів із зовнішнього світу.

В даний час вчені з’ясовують, як саме рецептори білка впізнають шкідливу їжу.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News