Через масштабні політичні та суспільні події може порушитися психічне здоров’я людини. Наприклад, він може почати погано спати або може зіткнутися з безсонням. І це довели спеціалісти з Медичного центру Beth Israel Deaconess (BIDMC) разом із колегами.

Висновки, опубліковані у науковому виданні Sleep Health, показують, що політичні події здатні негативно позначитися на великій кількості факторів, пов’язаних із суспільним настроєм, пише MedicalExpress.

У ході більшого дослідження фахівці щодня опитували 437 американців та 106 мешканців інших країн. Проводилося опитування з 1 до 13 жовтня 2020 року, а також з 30 жовтня до 12 листопада 2020 року. З’ясувалося, що у дні перед виборами учасники гірше і менше спали, перебували у стресі, вживали алкоголь.

Доведено: політичні події справді впливають на сон людей
Крім того, напередодні виборів учасники зі всіх країн не могли спати. Жителі США також повідомили, що в ніч виборів вони часто прокидалися і загалом гірше спали.

Американці також значно більше почали вживати алкоголь у день виборів, у Хелловін та в день, коли результати виборів були оголошені. А серед мешканців інших країн у цьому плані жодних змін не було.

Крім того, у дні перед виборами у всіх учасників різко збільшився рівень стресу.