Сортів м’яти існує безліч. Однак саме для приготування чаю рекомендується використовувати лише кілька із них. Крім того, м’ятний чай допоможе вам краще спати і не лише.

Наразі вчені впевнені, що сортів м’яти у світі – понад 3,5 тисячі. Однак готувати чай фахівці радять із шести видів. Це перцева м’ята, м’ята колосиста, м’ята запашна, ананасна м’ята, м’ята ментолова і базилікова м’ята.

Загалом м’ятний чай має безліч поживних елементів. Також подібний напій має 7 корисних властивостей.

Розслаблююча дія. Пов’язано це з тим, що при вживанні чаю м’ята збільшується секреція нейромедіатора дофаміну. Завдяки цьому елементу знижується тривожність і дратівливість, людина починає почуватися більш спокійно.

Поліпшення роботи кишківника. Зокрема, ви зможете позбутися запорів.

Лікування застуди. За рахунок ментолу організм зігрівається, а сама людина розслаблюється. Усе це разом із детоксикацією підвищує переносимість холоду.

Регулювання роботи кишечника та шлунка. Це відбувається завдяки таким компонентам як азулен, ментол, ментон.

Міцний сон. Саме тому експерти рекомендують пити чай із м’ятою на ніч.

Знеболюючий ефект. Такий ефект досягається завдяки ментолу. Він загалом відрізняється антибактеріальною дією, полегшує неприємні відчуття при мігрені та карієсі.

Запобігання неприємному запаху з рота. Все це – за рахунок антибактеріальних властивостей м’яти та регулювання роботи шлунково-кишкового тракту.