Згідно з дослідженням, представленим на Конгресі ESC 2021, до трьох чашок кави в день знижує ризик інсульту і смертельних захворювань серця.

“Наші результати показують, що регулярне вживання кави безпечно, оскільки навіть високе щоденне споживання не було пов’язане з несприятливими серцево-судинними наслідками і загальною смертністю після періоду спостереження протягом 10-15 років. Більш того, від 0,5 до 3 чашок кави в день були незалежно пов’язані з більш низьким ризиком інсульту, смерті від серцево-судинних захворювань і смерті від будь-якої причини”, – сказала автор дослідження доктор Юдіт Симон з Центру серця і судин університету Земмельвейс.

Незважаючи на те, що кава є одним з найбільш споживаних напоїв у світі, мало що відомо про довгостроковий вплив регулярного вживання на здоров’я серцево-судинної системи.

Це дослідження вивчало зв’язок між звичайним споживанням кави та серцевим нападом, інсультом та смертю. У дослідженні взяли участь 468 629 учасників британського біобанку без ознак серцевого захворювання на момент набору. Середній вік становив 56,2 року, 55,8% становили жінки.

Учасники були розділені на три групи відповідно до їх звичайним споживанням кави: без кави (не вживали каву регулярно, 22,1%), від легкої до помірної (0,5–3 чашки в день, 58,4%) і високої (більше 3 чашок в день, 58,4%). чашок / день, 19,5%).

У порівнянні з тими, хто не п’є каву, легке або помірне споживання було пов’язано з 12% меншим ризиком смерті від усіх причин (відношення ризиків [HR] = 0,88, p < 0,001), 17% меншим ризиком смерті від серцево-судинних захворювань (HR = 0,83, p = 0,006) і зниження ризику інсульту на 21% (HR = 0,79; p = 0,037).