Від цього найпоширенішого захворювання печінки страждає кожен третій дорослий – і більшість з них навіть не підозрює про хворобу!

Ожиріння печінки – стан, коли в клітинах накопичується надмірна кількість жиру, займаючи до 10% обсягу всього органу — це основна причина розвитку хронічних захворювань печінки. Найпоширеніша причина накопичення зайвого “печінкового” жиру – зловживання алкоголем, але в останні десятиліття з ожирінням печінки стикаються і ті люди, які взагалі не п’ють спиртного. Це захворювання, яке може спровокувати цироз і навіть рак печінки, протікає безсимптомно і виявити його можна, тільки якщо регулярно проводити обстеження органів черевної порожнини і здавати аналізи. Ми зібрали деякі фактори, які серйозно підвищують ризик розвитку ожиріння печінки, а також деякі ранні симптоми: якщо хоча б один Вам підходить, пам’ятайте: ви в групі ризику!

Посилення апетиту

Ранній симптом, за яким можна визначити захворювання, котре розвивається — постійне відчуття голоду, а також посилена тяга до солодкого і жирного. Якщо вчасно не звернути увагу на ці симптоми і тим більше, якщо потурати їм, накопичення жиру буде посилюватися, а захворювання — прогресувати.

Жир в області живота

Вісцеральний жир – той, який утворюється навколо внутрішніх органів — не тільки найбільш стійкий, але і найнебезпечніший. У людей з яскраво вираженим животом і об’ємом талії, що перевищує 85 сантиметрів, більш високий ризик серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, а також ожиріння печінки. Якщо це ваш випадок, обов’язково перевіряйте стан цих органів хоча б раз на рік, а також обговоріть з лікарем шляхи зниження ваги.

Високий рівень холестерину

Підвищений рівень жиру в крові, тригліцериди або холестерин ЛПНЩ («поганий») — все це може бути ознакою розвивається ожиріння печінки. Саме цей орган виробляє холестерин і викидає його в кров, відповідно, якщо в нашому раціоні занадто багато їжі, що містить насичені і транс-жири, печінка виділяє більше жиру і виробляє більше холестерину. Так що якщо цей показник у вас підвищений, особливої уваги вимагає не тільки ваше серце і судини, але і печінку.

Діагностований діабет другого типу

Якщо у вас діагностовано діабет, регулярна здача аналізів і контроль стану печінки повинна стати одним з постійних медичних досліджень. Як показали результати дослідження, проведеного в 2016 році вченими з Каліфорнійського університету, 65% людей з діабетом другого типу також виявляють ознаки ожиріння печінки.

Високий кров’яний тиск

У пацієнтів з ожирінням печінки гіпертонія діагностується в три рази частіше, ніж у людей без цього захворювання. Так що якщо у вас гіпертонія, важливо перевіряти здоров’я печінки, а якщо діагностовано ожиріння цього органу — варто уважно стежити за кров’яним тиском і здоров’ям серця.

Сімейна історія

Якщо у кого-небудь з найближчих родичів було ожиріння печінки, ваш персональний ризик підвищується в 13 разів! Ожиріння печінки, на жаль, відноситься до тих захворювань, які «передаються у спадок».

Постійне відчуття втоми

На жаль, немає ніяких фізичних симптомів, які могли б допомогти діагностувати ожиріння печінки без аналізу крові або біопсії. Але постійне відчуття втоми і слабкість — той «червоний прапор», помітивши який, варто звернутися до лікаря.

Болі в правій частині живота

Цей симптом проявляється досить пізно і як правило говорить про ускладнення захворювання, які вже розвиваються — наприклад, цироз. У будь-якому випадку, навіть якщо болі в правій частині живота з’являються час від часу і нерегулярно, все одно варто звернутися до лікаря.