Нове дослідження припускає, що люди, які починають доросле життя з індексом маси тіла (ІМТ) в межах норми, а в більш пізньому віці переходять до повноти, але ніколи не страждають ожирінням, як правило, живуть довше за всіх.

Дорослі з цієї категорії жили довше, ніж навіть ті, чий ІМТ залишався в межах норми протягом усього життя. У тих, хто почав доросле життя з ожиріння і продовжував додавати у вазі, був найвищий рівень смертності.

“Вплив збільшення ваги на смертність складний. Воно залежить як від часу, так і від величини набору ваги, а також від того, де почався ІМТ”, – сказав Хуей Чжен, провідний автор дослідження і доцент соціології в Університеті штату Огайо. “Основна посилка полягає в тому, що для тих, хто в ранньому дорослому віці починає з нормальної ваги, набирати помірну кількість ваги протягом усього життя і переходити в категорію повних в більш пізньому дорослому віці насправді може збільшити ймовірність виживання”.

Читайте також:  Жінки сильніше схильні до інсульту в порівнянні з чоловіками

Аналогічні результати були отримані у двох поколінь переважно білих учасників Фрамінгемського дослідження серця, в ході якого протягом десятиліть відстежувалися історії хвороби жителів одного міста в Массачусетсі і їх дітей.

Але дослідження показало тривожні тенденції для молодого покоління, яке в своєму житті набирає зайву вагу і страждає ожирінням раніше, ніж їх батьки, і більш імовірно, що їх смерть буде пов’язана зі збільшенням ожиріння.

Дослідження було опубліковано в журналі Annals of Epidemiology.

Дослідники використовували дані 4576 осіб у вихідній когорті Фрамінгемського дослідження серця та 3753 їхніх дітей. Дослідження серця почалося в 1948 році і проводилося за учасниками до 2010 року. За їхніми дітьми спостерігали з 1971 по 2014 рік.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News