За словами дієтолога та нутриціолога Антона Брикина, взимку корисно пити напої з додаванням кориці, імбиру, кардамону.

Брикін розповів в інтерв’ю, що кориця містить речовину альдегід, якій притаманні антимікробні та протизапальні властивості. Антиоксиданти, що містяться в прянощі, перешкоджають передчасній загибелі клітин.

«Кориця корисна для людей, які страждають на діабет: вона надає напоям і стравам приємного смаку, але не викликає підвищення цукру в крові», – додав фахівець.

У свою чергу, чай з імбиром, у якому присутній алкалоїд капсаїцин, допомагає взимку зігріватися, перешкоджає розладам травлення. Крім того, імбир має протизапальний, антисептичний ефект, а завдяки гінгеролу, що міститься, він спонукає організм активніше виробляти ферменти, що розщеплюють жир.

Також взимку корисно додавати до напоїв кардамон. Крім напоїв, кардамон поєднується із супами, овочевими, м’ясними стравами. Ця пряність забезпечує організм ненасиченими жирними кислотами, аскорбіновою кислотою, вітаміном В6, магнієм, залізом, кальцієм, фосфором, цинком.

“Кардамон сприяє відновленню артеріального тиску, нормалізує обмін речовин, налагоджує роботу травної та нервової системи”, – уточнив Антон Брикін.

Фахівець наголосив, що при використанні прянощів дуже важливо вживати їх строго в помірній кількості.