Прожити довге і здорове життя хоче більшість людей. Однак мало хто знає, що для цього потрібно дотримуватися всього декількох правил.

Річард Фарагер (Richard Faragher), професор біогеронтології з Брайтонського університету, і Лінн Кокс (Lynne Cox), керівник лабораторії з вивчення старіння в Оксфордському університеті, розповіли про три головні фактори довголіття.

Харчування і спосіб життя

Існує безліч досліджень, які доводять переваги здорового способу життя. Наприклад, наукова робота, опублікована в журналі Plos Опе, показала, що зниження ваги, відмова від куріння і алкоголю, а також вживання не менше п’яти порцій фруктів і овочів в день може збільшити тривалість життя на 7-14 років.

Читайте також:  Ці продукти найбільш корисні для зору

Фізична активність

Згідно з дослідженням, опублікованим в науковому журналі The Lancet, спосіб життя відповідальний приблизно за 10% випадків передчасної смерті через хронічні захворювання (ішемічна хвороба серця, діабет 2 типу і різні види раку). “Якби завтра всі люди на Землі збільшили фізичну активність, то, ймовірно, очікувана тривалість життя збільшилася б майже на рік”, – зазначили фахівці.

Однак для цього необов’язково проводити високоінтенсивні тренування. Дослідники встановили, що більшості людей достатньо трохи більше 30 хвилин в день помірної або енергійної фізичної активності. Такі навантаження не тільки зміцнюють м’язовий каркас, але і зменшують запалення в організмі, говориться в журналі BJM.

Читайте також:  Чому так складно втримати вагу після схуднення

Зміцнення імунної системи

Яким би хорошим не було харчування або загальне здоров’я, імунна система з віком все одно буде ставати слабкіше. Як пояснили вчені, все починає йти під укіс в дорослому віці, коли тимус – орган, в якому відбувається дозрівання і імунологічне “навчання” T-клітин – перестає функціонувати так активно, як раніше.

Це означає, що Т-клітини більше не зможуть вчитися розпізнавати нові інфекції або боротися зі злоякісними пухлинами. Допомогти імунітету можна, додавши в раціон ключові вітаміни, особливо А і D. перспективною областю досліджень є вивчення сигналів, які організм посилає, щоб допомогти створити більше імунних клітин, зокрема молекули під назвою IL – 7. Вчені не виключають, що в найближчому майбутньому вони зможуть розробити препарати, що містять цю молекулу і потенційно підвищують імунітет у літніх людей.

Читайте також:  Які люди ризикують постраждати від хвороб печінки