Про те, кому загрожує передчасний відхід з життя через проблеми з серцем, розповів доктор медичних наук, лікар-кардіолог Філіп Копилов.

За його словами, неполадки з серцем і судинами відбуваються з кількох причин. Одна з них-ожиріння, причому найнебезпечнішим є жир в області живота (абдомінальне ожиріння).

Абдомінальне ожиріння — це патологічний стан, обумовлений відкладенням надлишкового жиру в області живота і верхньої частини тулуба, а також (що куди серйозніше) внутрішніх органів.

Якщо говорити конкретно, то потрібно всього лише виміряти свою талію. Критичною відміткою для чоловіків є талія 102 см, для жінок — 88 см.

Читайте також:  Використання подряпаних сковорідок може призвести до раку

Ще одна небезпека — підвищений артеріальний тиск. До 65 – ти років підвищеним вважається більше 130/80 мм рт. ст., а після 65 — вище 140/90.

Причинами передчасної смерті також можуть стати цукровий діабет, зловживання сіллю (більше 5 мг на добу) і алкоголем, куріння, гіподинамія і несприятлива спадковість, зазначив експерт. Він підкреслив, що ризик серцево-судинних захворювань у чоловіків вище, ніж у жінок.

Фахівці радять обов’язково проходити диспансеризацію, лікувати хронічні захворювання, а також позбавлятися від зайвої ваги та шкідливих звичок.