Серед неочевидних причин сильної денної сонливості, що виникає навіть після восьмигодинного нічного відпочинку, лікар назвав хропіння, синдром неспокійних ніг, біологічні особливості організму.

Лікар Роман Бузунов дав інтерв’ю П’ятому каналу, назвавши в ньому поширені, але неочевидні причини денної сонливості.

Організм. За словами сомнолога, деяким людям фізіологічно необхідно спати більше прийнятої норми – від 9 до 11 годин. Сплячи по вісім годин, вони відчувають характерні негативні симптоми недосипу: млявість, труднощі з концентрацією, поганий імунітет. Чим саме це обумовлено, невідомо, але така особливість є вродженою: лікар зауважив, що «природа трохи пожартувала над такими людьми».

Читайте також:  Вірусологи перевірили ефективність двох препаратів проти COVID-19

Хропіння. Для людини може бути неочевидним, що його погане самопочуття і «туман» в голові – це наслідок хропіння. Бузунов зауважив, що хропіння провокує зупинки дихання уві сні, через які людський мозок регулярно прокидається протягом ночі.

Синдром неспокійних ніг. Дане неврологічне порушення характеризується неконтрольованим бажанням ворушити кінцівками. Сомнолог підкреслив: навіть якщо людина з таким синдромом засинає, у нього можуть виникати рухи ногами, іноді руками, які не дають розслабитися мозку.

Недолік речовин. Ще однією неочевидною причиною сильної денної сонливості, втоми, розбитості лікар-сомнолог назвав нестачу заліза в організмі, а також дефіцит вітаміну D і вітамінів групи В.

Читайте також:  Медики назвали спецію, яка допомагає полегшити біль в спині

Бузунов дав пораду: якщо денна сонливість спостерігається тривалий час і відчувається, незважаючи на достатній відпочинок, – потрібно звернутися до фахівців. Дане порушення може бути симптомом великого числа захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News