ГоловнаНовини Здоров'яДумка лікаря: чому хворих на рак стає все більше

Думка лікаря: чому хворих на рак стає все більше

Кількість хворих на рак продовжує зростати. Лікар онкодиспансеру Андрій Модестов пояснив, чому так, на його думку, відбувається.

Рак грудей

За його словами, захворюваність злоякісними новоутвореннями зростає від року до року в усьому світі. При цьому в кожній країні своя структура захворюваності. Наприклад, в Австралії та Новій Зеландії на першому місці рак шкіри, в азіатських країнах-рак печінки, в Україні – рак молочної залози. Причому останнім часом його стали виявляти не тільки у жінок, але і у чоловіків.

Медик вважає, що це не погана тенденція, а «відображення активного виявлення злоякісних новоутворень і тривалості життя в цілому: все-таки рак – це в першу чергу хвороба літніх людей».

Читайте також:  Вчені: Дефіцит одного вітаміну підвищує ризик смерті від COVID-19

Лікар підкреслив, що якщо у ваших найближчих родичів знайшли рак, то вам необхідно почати перевірятися за п’ять років до того віку, коли захворювання було виявлено.

Однак, при будь-якому розкладі, першу колоноскопію потрібно зробити в 50 років, першу мамографію – в 39 років і так далі. А на ділі, зауважує медик, багато жінок за 45-50 років, у яких виявили рак грудей, не робили мамографію жодного разу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News