Появу хворобливих пухирів на губах зазвичай вважають ознакою поширеного захворювання – герпесу. Однак вони можуть свідчити і про іншу хворобу.

Фолатна недостатність – це стан, при якому відзначається знижений вміст фолатів. Так називають активні форми фолієвої кислоти, вона ж-вітамін B9. На ранніх стадіях це захворювання не завжди можна помітити, але є деякі ознаки, які можуть побічно вказувати на наявність дефіциту цієї речовини.

Кутовий стоматит

Однією з ознак дефіциту вітаміну B9 експерти вважають кутовий стоматит, повідомляє Express. Для нього характерна поява тріщин в куточках рота, які можуть бути болючими і кровоточити. Крім того, можлива поява пухирів.

Читайте також:  Ключ до довголіття знайшли в натуральному соку, доступному кожному

Петехії

Це другий симптом, який вказує на нестачу вітаміну В9 в організмі. Йдеться про дрібної висипки фіолетового, червоного або коричневого кольору. Її поява пов’язана з тим, що фолієва кислота допомагає виробляти ДНК, РНК і кров’яні тільця. Також недолік В9 провокує хворобливу блідість, відзначають експерти глобальної медичної компанії ADA.

Хвороби шлунково-кишкового тракту

Недостатня кількість вітаміну B9 часто провокує і хвороби шлунково-кишкового тракту. Вони проявляються у вигляді нудоти і блювоти, болю в животі, діареї і втрати ваги. Однак симптоми можуть бути пов’язані і з психічними захворюваннями-депресією, проблемами з пам’яттю і розумінням.

Анемія

Мегалобластна анемія, відома як злоякісне недокрів’я, теж залежить від нестачі фолієвої кислоти. При появі відповідних симптомів варто проконсультуватися з лікарем, який може призначити лікарські препарати з високим вмістом вітаміну B9.

Читайте також:  Найбільш шкідливі продукти для сніданку назвала експертка

Мальабсорбація

Це хвороба, при якій тонка кишка не може всмоктувати поживні речовини. Мова стає яскраво-червоним зі згладженими сосочками, а шкіра навколо рота – сухою і лущиться.

Мальабсорбація частіше проявляється у літніх, а також у людей із захворюваннями печінки або кишечника. Тому лікарі радять відмовитися від алкоголю, куріння і уникати пасивного куріння.

Як заповнити дефіцит вітаміну B9

За словами експертів ADA, заповнити дефіцит вітаміну B9 допоможе правильна дієта, в яку увійдуть зелені листові овочі. Наприклад, шпинат, кейл, броколі і капуста. Також фолієва кислота міститься в буряку, цитрусових фруктах, печінці і бобових – квасолі, горосі, нуті і квасолі пінто.

Читайте також:  Гіперчутливість до Е-добавок у продуктах може бути сильною, вважають норвезькі вчені

Відсутність цих продуктів в раціоні призводить до:

  • втома;
  • м’язової слабкості;
  • поколювання або печіння в кінцівках;
  • головний біль;
  • запаморочення;
  • задишка.

Медики відзначають, що не виявлена вчасно недостатність фолієвої кислоти може спричинити за собою негативні наслідки – погіршення соціальних і когнітивних функцій.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News