Вживання гормону росту допомогло знизити кількість жирових відкладень в тимусе і зменшити біологічний вік учасників дослідження.

Група вчених з США і Канади знайшли спосіб звернути старіння людини назад. Цей спосіб не є безпечним, але, тим не менш, він показав свою ефективність. А найцікавіше, що такий ефект надає рекомбінантний гормон росту людини rhGH.

З віком у вилочковій залозі (тимусі) накопичуються жирові відкладення. Це один з найважливіших центрів імунної системи, де дозрівають – лімфоцити. Більше 30 років тому були проведені дослідження, які показали, що ін’єкції rhGH роблять імунітет літніх щурів більш сильним. Пізніше з’явилися дані, що цей гормон впливає на вилочкову залозу.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

Під час експерименту дев’ять добровольців протягом року приймали гормон росту, а також ліки, що запобігають розвитку цукрового діабету. Справа в тому, що це побічний ефект від прийому гормону. В результаті у сімох учасників експерименту знизилися жирові відносини в тимусе. Всі добровольці протягом експерименту помолодшали на два роки з біологічної точки зору.

Так як прийом гормону провокується розвиток цукрового діабету, позитивний ефект можна вважати незначним – ризик для здоров’я виходить вище. Але в майбутньому вчені, можливо, зможуть знайти безпечний спосіб впливу на біологічне старіння людини.