Онколог Андрій Капрін впевнений, що позбавлення від шкідливих звичок допоможе знизити ризик розвитку раку, а виявлення онкології на ранній стадії врятує життя.

Лікар зазначив, що «єдиний ворог онкологічних захворювань – це наш спосіб життя». Розвиток онкологічних захворювань лише на 15% залежить від генетичного коду, а все інше – це внесок конкретної людини в своє здоров’я.

Дуже важливим моментом є самодисципліна, підкреслив медик. Адже якщо людина вчасно буде приходити на обстеження, це допоможе підвищити виявлення раку на ранніх стадіях.

Відомо, що куріння-основний фактор ризику в розвитку раку легенів. Але не тільки. Тютюнові продукти, особливо сучасні, створюють ризик розвитку раку ротової порожнини, горла, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, сечового міхура, шийки матки, яєчників і товстої кишки.

Безконтрольна їжа – теж шкідлива звичка, яка призводить до ожиріння. А воно створює підвищений ризик для виникнення багатьох видів онкології, включаючи рак підшлункової залози, нирок, щитовидної залози і жовчного міхура. Потрібно пам’ятати, що ожиріння і запальні процеси часто йдуть в одній зв’язці.

Також слід уникати впливу доведено небезпечних канцерогенів. Наприклад, потрібно уважно читайте інформацію на етикетках миючих засобів, гербіцидів і пестицидів.