Вчені стверджують, що майже вісім відсотків дорослих людей відчували уві сні присутність потойбічних сил. Людина раптово прокидається, відчуваючи на собі чийсь погляд, і не може поворухнутися, відчуваючи жах і паніку.

Лікарі називають цей стан сонним паралічем. За їх словами, такий стан виникає через хронічну втому, стрес і недосипання.

Зазвичай описують це так: “хочу крикнути і не можу», «не можу рушити ні рукою, ні ногою», «хтось сидить на моїх грудях», «мене хтось душить», «хтось сидить поруч і дихає», «на мене хтось навалився».

Американські вчені навіть створили сайт, де збирають такі визнання. За їх даними, найчастіше від сонного паралічу страждають студенти (більше 28 відсотків) і ті, хто відчуває сильний стрес.

Лікарі кажуть, що тут немає ніякої містики. Є кілька стадій сну. Коли виникають сновидіння — це фаза швидкого сну, під час якої відключається м’язовий тонус, щоб людина не скоювала рухи, які їй сняться.

Іноді швидкий сон настає надто рано або, навпаки, пізно. У деяких випадках – коли людина ще не заснула. Тоді відбувається так, що м’язовий тонус відключається у сплячої людини. В результаті вона все розуміє, усвідомлює, але не може рухатися і починає панікувати. А далі – справа уяви. У цьому суть сонного паралічу.

Якщо це повторюється часто – краще звернутися до лікаря. Найчастіше буває досить нормалізувати режим сну, зменшити навантаження, знизити рівень стресу.