ГоловнаНовини Здоров'яЩо змушує людину відчувати страх під час сну

Що змушує людину відчувати страх під час сну

Вчені стверджують, що майже вісім відсотків дорослих людей відчували уві сні присутність потойбічних сил. Людина раптово прокидається, відчуваючи на собі чийсь погляд, і не може поворухнутися, відчуваючи жах і паніку.

Сонний параліч

Лікарі називають цей стан сонним паралічем. За їх словами, такий стан виникає через хронічну втому, стрес і недосипання.

Зазвичай описують це так: “хочу крикнути і не можу», «не можу рушити ні рукою, ні ногою», «хтось сидить на моїх грудях», «мене хтось душить», «хтось сидить поруч і дихає», «на мене хтось навалився».

Американські вчені навіть створили сайт, де збирають такі визнання. За їх даними, найчастіше від сонного паралічу страждають студенти (більше 28 відсотків) і ті, хто відчуває сильний стрес.

Читайте також:  Домашні засоби від пітливості ніг

Лікарі кажуть, що тут немає ніякої містики. Є кілька стадій сну. Коли виникають сновидіння — це фаза швидкого сну, під час якої відключається м’язовий тонус, щоб людина не скоювала рухи, які їй сняться.

Іноді швидкий сон настає надто рано або, навпаки, пізно. У деяких випадках – коли людина ще не заснула. Тоді відбувається так, що м’язовий тонус відключається у сплячої людини. В результаті вона все розуміє, усвідомлює, але не може рухатися і починає панікувати. А далі – справа уяви. У цьому суть сонного паралічу.

Якщо це повторюється часто – краще звернутися до лікаря. Найчастіше буває досить нормалізувати режим сну, зменшити навантаження, знизити рівень стресу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News