Дослідники з Університету Массачусетс-Лоуел в США заявили про те, що вживання омега-3 дає прекрасний антистресовий ефект, перевершуючи в цьому навіть деякі синтетичні ліки.

Перш ніж пити фармацевтичні препарати від підвищеної дратівливості і збудливості нервової, спробуйте спочатку виконати рекомендації американських фахівців і поборотися зі стресом за допомогою ненасичених жирних кислот омега-3.

«Регулярне вживання ненасичених жирних кислот омега-3 дозволяє значно зберегти рівень стресу і знизити емоційну активність людини», – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті університету.

За словами дослідників, який проаналізували дані великого ряду досліджень на дорослих і дітей, омега-3 мають сильний седативний ефект, тому їх вживання може заспокоювати і навіть захищати від розвитку депресій. Використання даних речовин вчені вважають за доцільне в ситуації відновлення після пережитого людиною сильного емоційного потрясіння.

Сприятливий в емоційному аспекті ефект від вживання омега-3 фахівці пов’язують з їх здатністю покращувати функції клітин головного мозку, зокрема активізувати процес формування новий нейронів. Джерелами омега-3 жирних кислот є риба, горіхи, рослинні олії (оливкова, лляна), авокадо, морська капуста.

Джерело: МедікФорум