Дослідження, проведене в Австралії, показало, що вживання двох чашок кави на день може покращити функціонування серцевого м’яза.

Низка корисних властивостей кави поповнилася даними, які змогли отримати дослідники з Інституту серця та діабету імені Бейкера в Мельбурні. Вивчаючи вплив кави на здоров’я, австралійські вчені виявили, що вживання ароматного напою приносить особливу користь після 50 років, допомагаючи людям покращити стан серця.

“У людей старше 50 років, які випивали дві або три чашки кави на день, ризик розвитку серцевих захворювань знижується на 10-15 відсотків”, – заявили науковці.

Також вченими було помічено, що дві-три чашки кави на день позитивно впливають на тих, хто вже має серцеве захворювання – споживання кави в цьому випадку сприяє зниженню ризику ранньої смерті.

Читайте також:  Лікарі назвали вісім корисних властивостей гострої їжі

Коментуючи отримані результати, професор інституту Пітер Кістлер зауважив, що щоденному прийому кави не слід перешкоджати – навпаки, напій слід включати до раціону людей із захворюваннями серця та без них. Вчений констатує, що кава містить понад 100 сполук, дія яких асоціюється з нижчим рівнем запалення – це безпосередньо та позитивно впливає на стан серця.

На думку професора Кістлера, вживання кави є особливо актуальним у наші дні, коли людям доводиться боротися з коронавірусною інфекцією та її наслідками. Дослідження показали, що багато пацієнтів після перенесеного COVID-19 стали суттєво схильними до серцево-судинних захворювань, що виникають в результаті запалення, якому організм зазнав при ковіді.

Читайте також:  Міфи про їжу: чим корисний мед та як його правильно вибрати