Дослідження показують, що до 43 відсотків людей, які перенесли інсульт, відчувають швидкоплинний стан перед нападом.

Ці пацієнти зазвичай повідомляють про сильні головні болі, проблеми зі зором або труднощі з розумінням оточуючих у дні, що передують інсульту, передає Express.

Типи інсульту різняться з їхньої причини, і більшість подій відбувається, коли кровообіг припиняється через тромб. Однак, перш ніж повністю зупинити кровообіг, закупорка може призвести до короткочасних порушень кровотоку. Це відомо як транзиторна ішемічна атака (ТІА), яка ненадовго перериває кровообіг у частині мозку, перш ніж він відновиться.

Згідно з ранніми дослідженнями, симптоми ТІА можуть виникати у 43% пацієнтів за тиждень до ішемічного інсульту. У дослідженні 2005 року вчені виявили, що майже кожна третя людина, яка пережила інсульт, перенесла міні-інсульт до фактичної події. Результати показали, що у цих пацієнтів більшість симптомів міні-інсульту виникали протягом попередніх семи днів.

Симптоми мікроінсульту

Симптоми ТІА дуже схожі на симптоми ішемічного інсульту, але є тонкі відмінності. Запобіжні ознаки включають оніміння або слабкість в особі, руках або ногах, раптове замішання, проблеми з мовою та проблеми з розумінням інших. Але деякі пацієнти повідомляють про проблеми із зором чи відчувають проблеми із розумінням інших.

«ТІА — це те саме, що й інсульт, за винятком того, що симптоми тривають недовго. Це тому, що циркуляція зупиняється лише на мить, перш ніж відновитись. Це може спричинити раптові симптоми, схожі на інсульт, такі як порушення мови та зору, а також оніміння чи слабкість в особі, руках та ногах», — додає Національна служба охорони здоров’я.