Вживання кофеїну підвищує фізичну працездатність, показало дослідження. Це ж властивість кави допомагає поліпшити результати фізичних тренувань.

Людям, які стикаються з необхідністю витримувати інтенсивні фізичні навантаження, корисна кава, – це показало дослідження групи вчених з Австралії, США і Великобританії, про яке повідомив портал Science Alert. Фахівці прийшли до висновку про те, що середньостатистичній людині достатньо випивати приблизно дві чашки кави в день для підвищення своєї фізичної працездатності.

Вченими був проведений мета-аналіз 300 досліджень, в яких були враховані дані 4 800 осіб. Фахівці зробили висновок, що «вживання кофеїну здатне поліпшити результати фізичних тренувань на 2-16%».

Читайте також:  Вчені: йогурт захищає від серцевих захворювань

Для підвищення фізичної працездатності, як випливає з їх роботи, людині потрібно від 3 до 6 міліграмів кофеїну на кілограм ваги. Наприклад, при вазі в 70 кілограмів для людини виявиться оптимальним вживання 210-420 міліграмів кофеїну.

Вчені порекомендували вживати каву за 45-90 хвилин до початку тренування. За їх словами, це може допомогти поліпшити результати занять. Якщо до цього не було звички пити каву, то починати вживати її краще з менших доз. Слід пам’ятати, що при надмірній дозі отриманого кофеїну можливі неприємні побічні ефекти, наприклад, надмірна нервозність, головні болі.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News