Багато людей щось чули про меланоми , але переважна більшість не знає навіть самих базових речей , що стосуються цього виду раку. А адже знання може стати найкращим захистом від багатьох хвороб, включаючи і цю.

1 . Злоякісна меланома – один з найпоширеніших типів раку серед молодих людей

Взагалі – меланома це рідкісний різновид раку шкіри , але за даними Американської академії дерматології , серед молодих людей у віці від 25 до 29 це найпоширеніший рак , а серед тих , кому від 15 до 29 – другий за ступенем поширеності . Виною цьому регулярне використання соляріїв .
 
2 . Хвороба атакує людей з будь-яким кольором і відтінком шкіри

Дійсно, чим більше пігменту в шкірі , тим нижче ризик захворіти злоякісною меланомою , але це зовсім не дає права смаглявим людям відмовлятися від сонцезахисних кремів.
 
3 . Хвороба може не розвинутися з вже існуючої родимки

Ідея про те , що “погані ” родимки стають меланомами , не підтримується всіма експертами. Хтось вважає , що хвороба може стартувати в цьому місці , а хтось переконаний , що з будь-якого іншого місця .
 
4 . Вона може з’явитися у людини взагалі без родимок

Так , більшість перших симптомів меланоми пов’язані зі зміною кольору , форми і розміру родимок , але хворобу виявляють і у людей , які їх взагалі не мали.
 
5 . Вона взагалі може не виглядати родимкою

Меланома може виглядати , як подряпина або синяк , який вперто не бажає проходити , або як плямочка під нігтем на пальцях рук або ніг . У легендарного музиканта Боба Марлі меланому знайшли саме у вигляді такої плямочки під нігтем на руці , він відмовився від ампутації кінчика пальця, і після поширення метастазів в легені і мозок помер у віці всього 36 років.
 
6 . Вона може з’явитися на тих місцях , які не піддаються променям сонця

Наприклад , між пальцями руки і ніг , в області пахв , на сідницях і геніталіях .
 
7 . Хвороба вражає і дорослих людей теж

Не варто вважати це хворобою молоді , сонцезахисні креми потрібні людям будь-якого віку . Ні в кого немає імунітету.
 
8 . Це найбільш смертельний різновид раку шкіри

У США від злоякісної меланоми помирає по одній людині щогодини.
 
9 . Але шанси високі , якщо почати лікуватися вчасно

Це справедливо для всіх випадків раку , і меланома не виняток. П’ятирічна виживаність для пацієнтів , у кого хворобу діагностували до поширення на лімфовузли , становить 98 %.
 
10 . Вона вражає не тільки фанатів сонячних ванн і соляріїв

Якщо у вашій сімейній історії є випадки меланоми , то ви вже в групі ризику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕЛАНОМА: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ