Лікар-терапевт Віктор Лішин розповів, що на біль у правому підребер’ї часто скаржаться навіть відносно здорові люди. За цією ознакою вони визначають, що у них хвора печінка.

Однак, за словами медика, люди часто приймають за біль у печінці дискомфорт у жовчному міхурі. Сама печінка боліти не може, так як в ній немає больових рецепторів.

Проте, є симптоми, які говорять про те, що проблеми вже є — це, наприклад, гіркота в роті і печія.

Справа в тому, що порушення в роботі печінки можуть супроводжуватися больовими відчуттями в жовчному міхурі, оскільки ці органи сильно пов’язані. Частина симптомів викликаються супутніми порушеннями роботи жовчного міхура: це якраз гіркота в роті і печія. Є й інші ознаки.

– Як правило, при проблемах з печінкою з’являється сухість шкіри, зміна її кольору, свербляче відчуття. Також до тривожних ознак відносяться підвищена стомлюваність, загальна слабкість і зниження працездатності, може боліти і паморочитися голова. Світлішає стілець, природно, спостерігаються і диспепсичні розлади, такі як здуття живота, газоутворення, — зазначив Лішин.

Лікар підкреслив, що печінка – це дивовижний орган, який здатний відновлюватися. Правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і помірні фізнавантаження допоможуть зберегти здорову печінку на довгі роки.

За даними ВООЗ, близько 30% дорослих жителів планети страждають хворобами печінки. Багато з них пов’язані з нездоровим способом життя, порушеннями харчування і вживанням алкоголю.