Дослідження показало, що напій підвищує якщо вони мали «важкий» високий кров’яний тиск.

Серцево-судинні захворювання відносяться до ряду станів, що вражають серце або кровоносні судини. Це часто спричинене накопиченням жиру в судинах, а також тромбами. Високий кров’яний тиск або гіпертонія також збільшує ризик через додаткове навантаження на органи.

Відомими тригерами серцево-судинних захворювань є в основному фактори способу життя, такі як надмірна вага, недостатня фізична активність, високий рівень холестерину та куріння. Тепер дослідження показали, що винним може бути і те, скільки кави ви споживаєте.

Нове дослідження показало, що вживання двох та більше чашок кави на день може подвоїти ризик смерті від серцево-судинних захворювань серед людей із тяжкою формою високого кров’яного тиску, пише Express.

В рамках цього дослідження важким артеріальним тиском вважалося значення 160/100 мм ртутного стовпа (мм рт.ст.) або вище. Здоровий ідеальний кров’яний тиск між 90/60 мм рт.ст. та 120/80 мм рт.ст.

Проте дослідження показало, що одна чашка кави та щоденне споживання зеленого чаю не збільшують ризик смерті від серцево-судинних захворювань при будь-якому вимірі артеріального тиску, хоча обидва напої містять кофеїн.

Стандартна чашка зеленого або чорного чаю об’ємом вісім унцій містить 30-50 міліграм кофеїну, а чашка кави того ж розміру – від 80 до 100 міліграмів.

Дослідники дійшли висновку, що:

  • Вживання двох і більше чашок кави на день було пов’язане з збільшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань у людей з артеріальним тиском 160/100 мм рт.ст. або вище, порівняно з тими, хто не пив кави взагалі.
  • Вживання однієї чашки кави на день не було пов’язане з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань за жодних категорій артеріального тиску.
  • Споживання зеленого чаю не було пов’язане з підвищеним ризиком смертності від серцево-судинних захворювань за жодних категорій артеріального тиску.