Багато досліджень показують, що між високим рівнем оптимізму та зниженням ризику розвитку хвороб серця, когнітивних (розумних) порушень, виникненням інсульту є зв’язок.

Декілька наукових праць навіть демонструють, що оптимісти живуть довше. І це не всі переваги такого виду мислення.

Одне з останніх досліджень на тему оптимізму та здоров’я було проведено Гарвардською школою охорони здоров’я ім. Т. Х. Чана за співпраці зі співробітниками інших університетів. Виявилося, що жінки похилого віку, які мають найвищі показники оптимізму, в середньому жили на 4,4 роки довше, ніж жінки з низькими показниками.

Але чому оптимізм так сильно впливає здоров’я? Вчені висловлюють кілька припущень, пише Medical Xpress.

Відомо, що оптимістично налаштовані люди краще справляються з труднощами у повсякденному житті та рідше відчувають стрес порівняно з менш позитивними людьми. Крім того, оптимісти з більшою ймовірністю добре харчуватимуться, займатимуться спортом, у них найчастіше тісніші зв’язки з друзями та сім’єю.

Крім цього, оптимістично налаштовані люди зазвичай більш ефективно використовують стратегії вирішення проблем та краще контролюють власні емоції.

Є у цьому плані і зворотний зв’язок. Тобто ті, у кого хороше здоров’я та гарна якість життя, з більшою ймовірністю будуть оптимістичними.

При цьому наукові дослідження показують, що схильність до оптимізму – це генетично успадкована ознака.