Рак – це друга за поширеністю причина смерті у всьому світі після хвороб серця. Вкрай важливо виявити це захворювання на ранніх стадіях, щоб лікування було успішним. І ось п’ять симптомів, на які ви маєте звернути увагу.

Існує кілька ознак того, що у вас вже розвивається рак. І ці симптоми можуть бути неочевидними, пише Eat This, Not That.

Біль в животі. Якщо біль у животі віддає у спину, це може вказувати на рак підшлункової залози. Ця хвороба зустрічається рідко, але найчастіше діагностується на пізніх стадіях. І на сьогоднішній день немає ефективного способу виявлення раку підшлункової.

Втома. Вона може бути симптомом раку яєчників. Цей різновид онкології теж може залишатися непоміченим до пізніших етапів. Найчастіше рак яєчників розвивається у жінок після менопаузи, ризик появи збільшується з віком.

Вагінальна кровотеча. Якщо ви помітили дивну кровотечу під час занять сексом, у період менопаузи або між менструаціями, то це може говорити про рак шийки матки. Ще одна ознака цього різновиду раку – водянистий слиз з домішкою крові, що виділяється з піхви.

Кров у стільці. Експерти зазначають, що це може бути симптомом колоректального раку (рака товстої кишки). Крім того, на ранніх стадіях ця хвороба часто протікає безсимптомно.

Кашель. Якщо у вас не проходить кашель, то це може говорити про рак легень. Серед інших симптомів – задишка, біль у грудях, захриплий голос, кровохаркання.