Наступна пандемія може початися в тропічних лісах Амазонії в Латинській Америці через втручання людини в екосистему. Про це розповів еколог з Бразилії Девід Лапола.

Він вважає, що вплив людини на середовище проживання тварин стрімко посилюється в Амазонії, в тому числі через знищення лісів. Вчені стверджують, що урбанізація цих районів сприяє виникненню захворювань, які передаються людині від тварин.

“Ліси Амазонії – це величезний резервуар вірусів. Краще не відчувати удачу”, – сказав еколог в інтерв’ю агентству Франс Прес (AFP), зазначивши, що вірус може передаватися від тварин при порушенні екологічного балансу.

Лапола закликав переглянути ставлення людей до тропічних лісів, щоб уникнути спалаху нового вірусу, розвиток якого буде важко прогнозувати.

Влада Китаю 31 грудня 2019 року поінформувала Всесвітню організацію охорони здоров’я про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань. Фахівці встановили, що збудником хвороби став новий коронавірус, пізніше захворювання отримало офіційну назву COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров’я 11 березня оголосила спалах нової коронавірусної інфекції пандемією. За останніми даними ВООЗ, у світі виявили понад 4,1 мільйона випадків зараження, понад 287 тисяч людей померли.