Нове дослідження показало, що містять цукор напої збільшують ризик хвороб серця у жінок на 20%. У зв’язку з цим вчені рекомендують обмежити обсяг цукру 6 ложечками в день.

Важлива новина для всіх жінок, які люблять класти в чай і каву багато цукру. Кожен солодкий напій, випитий протягом дня, збільшує ризик серцево-судинних хвороб. До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, що опублікували статтю в Journal of American Heart Association. В ході спостережень було встановлено, що жінки, щодня випивають один або більше калорійний безалкогольний напій, що містить цукор, на 20% частіше стикаються з серцево-судинними захворюваннями, в порівнянні з ровесницями, які не вживали ці напої.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: названий маловідомий симптом захворювання

Варто відзначити, що дане дослідження було спостережливим, воно не довело існування причини і слідства. У ньому взяли участь понад 106 000 жінок із середнім віком в 52 роки. При вживанні солодких напоїв щодня ймовірність потреби в проведенні різного роду судинних процедур на зразок ангіопластики на закупорених артеріях збільшувалася на 26%, а ризик інсульту виростав на 21%, якщо порівнювати з жінками, які вкрай рідко пили напої з цукром або не вживали їх зовсім.

У зв’язку з цим автори дослідження закликають не поглинати в день доданих цукрів об’ємом більше 100 калорій, що становить еквівалент 6 чайних ложок цукру. Що до чоловіків, то їм рекомендується обмежитися 150 калоріями або 9 чайними ложками цукру в день для того, щоб захистити серцево-судинну систему. Мова про всі солодкі напої, а не тільки про цукор в чаї і каві.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News