На думку вчених, багато овочевих страв не приносять користі здоров’ю, якщо їх інгредієнти піддаються занадто значній кулінарній обробці.

Дослідники з’ясували, в яких випадках овочі не корисні для здоров’я. Наукові фахівці констатують, що ступінь користі цих рослинних продуктів безпосередньо залежить від того, вживаються вони сирими або ж в приготованому вигляді. Багато видів готування мають на увазі перетравлення овочів – це у великій мірі позбавляє їх оздоровчих властивостей.

Дослідження, проведене у Великобританії за участю UK Biobank, вивчало, наскільки відрізняються в своєму потенціалі користі для здоров’я овочі, споживані сирими і приготованими. Вченими були проаналізовані дані 400 000 чоловік віком (в середньому) 56 років, при цьому фахівці враховували відомості, зібрані за 12 років.

Читайте також:  Проста ранкова звичка пити воду названа ключем до довголіття

Один з висновків, зроблений фахівцями, свідчить, що вживання овочів для здоров’я корисніше, ніж їх відсутність в раціоні.

«У порівнянні з відсутністю овочів у харчуванні їх споживання знижує ризик серцевого нападу на 10 відсотків”, – заявили автори проекту.

У той же час експерти підкреслюють: для оздоровлення має значення, вживаються овочі сирими або обробленими різними кулінарними способами.

“Овочі містять корисні мінерали та поживні речовини, необхідні організму для оптимального функціонування. Але їх термічна обробка може порушувати природну структуру рослинних продуктів, позбавляючи їх поживної цінності”, – уточнили медики.

Вони підкреслюють: вживання занадто великої кількості подрібненої, перевареної, що пройшла агресивну термічну обробку, розігрівається їжі може призводити до ряду проблем зі здоров’ям. При відсутності індивідуальних протипоказань для здоров’я корисніше вживати більше цілісних, необроблених або малооброблених натуральних продуктів, ніж приготованих і оброблених.

Читайте також:  Кращий напій для профілактики діабету - знижує високий рівень цукру на цілих 30%

Зокрема, вживання овочів у сирому вигляді сприяє зниженню смертності від серцево-судинних захворювань на 17 відсотків.