Виховання сина є більш витратним щодо інтелекту заняттям, ніж виховання дочки. Якого висновку дійшли дослідники з Чехії та США.

Вивчивши понад 13 000 батьків у віці 50 років і старше, американські та чеські вчені дійшли цікавого висновку. У тих тат і мам, хто має синів, мозок старіє швидше, порівняно з тими, хто виховує дочок.

Навіть наявність одного сина вже прискорювала втрату когнітивних навичок, порівняно з тими, хто не мав дітей. А якщо у тата і мами було два і більше сини, то вони стикалися зі значно більшим зниженням інтелекту порівняно з батьками дочок.

Дослідження було спостережливим, вчені лише виявили зв’язок, але з встановили його причину. Однак існують припущення щодо того, чому виховання синів надає такий вплив.

По-перше, дочки частіше піклуються про своїх батьків у старості та надають їм усі види підтримки, включаючи емоційну. Це допомагає татам та мамам зберігати здоров’я в міру старіння.

По-друге, батьки хлопчиків загалом ведуть мене до здорового способу життя. Наприклад, у мам синів індекс маси тіла в середньому, весь час виявляється вищим, ніж у тих, хто виховує доньок.

Крім того, батьки дочок рідше вживають будь-які заборонені субстанції, алкоголь і притягуються до тютюнових виробів.