Багато хто з нас знайомі з порадою чистити зуби двічі на день і кожен раз принаймні по дві хвилини. Багато хто з нас переоцінює тривалість чищення зубів – в деяких випадках на цілу хвилину. І все ж є деякі свідчення того, що навіть двох хвилин чищення зубів може бути недостатньо.

Згідно з дослідженнями, краще видалити якомога більше нальоту, а кращий результат – через три-чотири хвилини.

Ці дослідження показали, що дві хвилини чищення зубів призвели до хорошого (але не відмінного) зменшення нальоту. Але, хоча показано, що чищення зубів довше двох хвилин видаляє більше нальоту, до сих пір немає досліджень, присвячених тому, чи пов’язано чищення зубів більше двох хвилин з поліпшенням довгострокового здоров’я порожнини рота в порівнянні з двома хвилинами.

Читайте також:  Найшкідливіші звички для здоров'я кишківника розкрили дієтологи

Коли ми чистимо зуби, ми робимо це з головною метою видалення мікробів (відомих як зубний наліт) з поверхні зубів. Цей наліт являє собою скупчення бактерій, грибків і вірусів, які живуть разом в співтоваристві, відомому як мікробна біоплівка. Біоплівки дуже липкі, їх можна видалити тільки щіткою.

Якщо ми не чистимо зуби належним чином або протягом тривалого часу, це може призвести до підвищення рівня зубного нальоту, який в кінцевому підсумку може активувати імунну відповідь нашого організму, що в кінцевому підсумку призведе до запалення і таких станів, як гінгівіт. Запалення зазвичай безболісно, але часто викликає кровотечу ясен при чищенні зубів і іноді неприємний запах з рота. Біоплівки також можуть викликати карієс.

Читайте також:  Фрукти з низьким глікемічним індексом, які можуть їсти діабетики

Хоча ми, можливо, звикли чистити зуби двічі на день по дві хвилини кожен раз, важливо також зосередитися на використанні правильної техніки, щоб чистити зуби ретельно і правильно. Чищення зубів довше двох хвилин також може допомогти нам видалити з зубів більше нальоту, що, ймовірно, призведе до поліпшення здоров’я зубів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News