Біль в животі , руках і ногах, пітливість, розпухлі щиколотки, – ці та деякі інші ознаки дозволяють виявляти серцево-судинні захворювання на ранній стадії. Про це розповів професор Девід Ньюбі з Британського кардіологічного фонду.

Сьогодні серцево-судинні захворювання виявляються у все більш молодих груп населення. У публікації видання The Sun британський кардіолог Девід Ньюбі повідомив, які зміни можуть бути ранніми ознаками серцево-судинних захворювань.

За словами фахівця, дуже серйозно потрібно поставитися до наступних 11 симптомів …

Біль в грудях. Зазвичай він носить обмежувальний характер, у людей виникає відчуття вантажу, що давить на груди.

Різке погіршення самопочуття. Якщо ви відчуваєте сильний біль у грудях, а також відчуваєте себе погано, навіть, коли просто сидите і нічого не робите, саме час викликати швидку допомогу, вважає професор.

Біль в животі. Серце, стравохід і шлунок розташовані поруч один з одним. Може здаватися, що пекучий біль, виходить зі шлунка і схожий на отруєння, але насправді страждати буде серце, зауважив фахівець.

Пітливість. Почуття жару і липкості в поєднанні з болями в грудях – ознака того, що потрібно викликати швидку допомогу.

Біль в ногах. Якщо під час ходьби виникають сильні спазми в литках, можливо, варто звернутися до лікаря, так як це може бути ознакою захворювання периферичних артерій, заявив Девід Ньюбі.

Біль в руці. Експерт вносить ясність: якщо біль йде вниз по руці, особливо з лівої сторони, або йде в шию, це означає, що він швидше пов’язаний з серцем, ніж з розладом шлунка.

Біль у щелепі або спині. У деяких людей біль в незвичайних місцях, таких як щелепа або спина, може бути сигналом серцевого нападу.

Відчуття задухи. Іноді біль може відчуватися в горлі, і люди схильні описувати його як відчуття задухи.

Опухлі щиколотки. Це може бути ознакою серцевої недостатності.

Надзвичайна втома. Постійне відчуття втоми також може бути симптомом серцевої недостатності.

Нерегулярне серцебиття. Якщо ваше серцебиття час від часу стає дуже швидким і безладним, то, ймовірно, настав час обстежитися у кардіолога.