Лікар-нарколог Юлія Шевцова розповіла, що в разі алкогольного отруєння потрібно зробити розчин, який допоможе викликати блювоту. Приймати препарати-сорбенти лікарка не радить.

Юлія Шевцова поділилася рецептом самодопомоги, який може стати в нагоді тим, хто з якихось причин перебрав під час застілля з алкоголем.

Лікар-нарколог розповіла, що потрібно випити 1,5 літра теплої води з невеликою кількістю соди, солі і цукру, і викликати блювоту. Якщо стан людини буде поганим, дуже важким для неї, потрібно звернутися в швидку допомогу.

Фахівчиня зауважила, що слід розрізняти симптоми отруєння алкоголем і стану, викликаного інтоксикацією після вживання сурогатних напоїв.

Читайте також:  Вчені назвали рослину, яка допомагає в лікуванні раку

“В останньому випадку виникають нудота і блювота, а при подальшому вживанні – біль в животі, рідкий стілець, холодний липкий піт, помутніння свідомості, пелена перед очима, млявість”, – пояснила Юлія Шевцова.

За словами експертки, найнебезпечнішими сурогатами алкоголю є метиловий спирт і етиленгліколь. Вже в кількості 10 мілілітрів ці речовини здатні викликати токсичну декомпенсацію внутрішніх органів і летальний результат.

Багато людей в обставинах похмілля приймають активоване вугілля або інші сорбенти, але лікарка наголошує: це неефективно. Прийом сорбентів в такій ситуації марний, оскільки алкоголь, тим більше сурогатний, відразу всмоктується в стінки шлунка.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:  Названо найбільш корисні продукти харчування при гіпертонії