Доктор Ерік Берг розповів, чому з’являється хропіння і чи можна його позбутися.

«Хропіння та сонне апное — справжня проблема 21 століття. Часті зупинки дихання призводять до кисневої недостатності і, як наслідок, серцево-судинних захворювань», — каже експерт.

Наші пращури помітили, якщо наші пращури не хропуть. І справа тут у будові щелепно-лицьового апарату, який у сучасної людини значно слабший. Наша щелепа, начебто недорозвинена. І величезну роль тут відіграє те, яку їжу ми їмо. Їжа сучасної людини переважно м’яка. Ми майже перестали жувати. У той час, як наші пращури харчувалися в основному твердою, цільною їжею і жували дуже активно.

Жування виступає у разі у ролі своєрідного тренажера для м’язів нашого обличчя. А головний м’яз — це той, який відповідає за рухи щелепи.

Недорозвиненість щелепно-лицьового апарату призводить до того, що у багатьох сучасних людей дуже маленька щелепа, зубам немає місця. Чи бачили, що вони часто ростуть не там, де мали вирости? Величезна кількість людей сьогодні носить брекети.

До чого тут хропіння? Якщо рот маленький, то дихальні шляхи теж будуть маленькими. І це заважатиме подиху. Люди вирішують цю проблему у варварський спосіб — вони роблять операції, щоб зробити дихальні шляхи більш відкритими.

Насправді, щоб краще дихати, треба міняти структуру обличчя. Почніть дихати носом, це краще, ніж дихати ротом. Так організм отримає більше кисню.

Їжте зелень та овочі. Хороші селера, морква — вони багаті на нутрієнти. Довго та ретельно пережовуйте їжу. Будь-яку. Так ви зміцнюєте та змінюєте щелепні м’язи.

Слідкуйте за дефіцитом мікроелементів в організмі. Їжте морепродукти та морські водорості. Відновлюйте нестачу вітаміну Д, С і кальцію.