Холестерин виробляється в основному в печінці, але він також міститься в продуктах тваринного походження. Важливо скоротити споживання продуктів, що містять насичені і трансжири, і з цієї причини картопляне пюре, яке здається здоровою їжею може значно підвищити рівень холестерину.

Сама по собі картопля корисна для серця, і експерти в галузі охорони здоров’я рекомендують її в помірних кількостях як частину збалансованої дієти. Однак те, як вона підготовлена, може вплинути на статус-кво їх здоров’я.

Дієтолог Маріса Мур попереджає, що картопляне пюре може значно підвищити рівень холестерину.

“Більшість картопляного пюре, особливо в ресторанах, включає великі порції масла, вершків, цільного молока, сметани та / або вершкового сиру”, – сказала вона. “Перетворення абсолютно здорової картоплі в бомбу з насиченими жирами”.

Читайте також:  Які хвороби можуть бути причиною негарних нігтів

Інгредієнти картопляного пюре можуть збільшити вміст насичених жирів і трансжирів.

Транс-жири підвищують рівень холестерину ЛПНЩ (поганий), а також знижують рівень холестерину ЛПВЩ (хороший). Високий рівень ЛПНЩ поряд з низьким рівнем ЛПВЩ може викликати накопичення холестерину в артеріях (кровоносних судинах).

Для більш здорових варіантів експерти рекомендують використовувати корисні інгредієнти, а не вершки або топінг з беконом.

Спробуйте скропити печену картоплю мононенасиченими жирами, такими як оливкова, кунжутна і рапсова олія, або додати більш корисні для здоров’я начинки, наприклад авокадо. Намагайтеся уникати вершкових, сирних соусів, жирного м’яса, такого як бекон, і замість цього вибирайте нежирне молоко і сметану, радить Мур.

Читайте також:  Ця комбінація напоїв смертельно небезпечна