Сон залежить від хронотипу людини. Їх існує чотири – вовк, ведмідь, лев і дельфін, повідомила сомнолог з австралійського Сіднея Олівія Ареццоло.

“Сон – не універсальна концепція, і все залежить від вашого хронотипу і ваших генів циркадного ритму”, – заявила експертка. За її словами, всі хронотипи мають різні потреби у відновленні.

Як повідомляє Daily Mail, леву, який любить рано лягати і рано прокидатися, зазвичай потрібно менше сну, ніж вовку або ведмедю. Вовки, в свою чергу, засипають пізно вночі і в такому випадку повинні спати до дев’ятої ранку.

Ведмеді зазвичай встають о сьомій ранку, проте їм необхідно випити кави, щоб підбадьоритися. Вони становлять 55% населення і остаточно можуть прокинутися тільки до 10 ранку. Однак представники даного хронотипу відчувають сильну сонливість до 15-ти годин дня, через що можуть потребувати цукру. Його вживання утруднить спроби заснути протягом доби.

Читайте також:  Лікар розповів про наслідки звички хрустіти шиєю

Четвертий хронотип, дельфін, є, за словами Ареццоло, “типовим страждаючим від безсоння”. Фахівчиня уточнила, що у них немає встановленого розпорядку сну, і вони можуть поспати дві години в одну ніч і десять годин в іншу.

За словами експерта, гени також мають велике значення. Вона навела в приклад результати дослідження, яке показало, що люди з мутацією гена DEC2 сплять близько шести годин. Це набагато коротше, ніж сплять ті, у кого немає цього гена. Вони сплять в середньому вісім годин.