Експертна думка така: якщо міцний алкоголь і може приносити користь, то це трапляється тільки при дуже помірному і не регулярному споживанні.

Останнім часом можна почути про те, що алкоголь – це не тільки отрута, в деяких випадках він може бути корисний. Глава Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю (ЦДФРРА) Вадим Дробиз поділився своєю думкою про можливу корисність алкоголю.

Зокрема, експерт висловився про те, що міцні напої та вино краще пива, оскільки їх споживання не веде до переповнення організму рідиною та не дає ефекту надмірної навантаження на нирки так, як це робить пінний напій. Але, перш за все, зауважив Дробиз, важливо розуміти: мова йде строго про невелику кількість алкоголю.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

«Чарка коньяку або горілки (але не більше), що випивається щодня, зміцнює стінки судин, знижує тиск, знімає стрес», – сказав експерт.

Він додав, що з точки зору Всесвітньої організації охорони здоров’я безпечним для щоденного вживання є 15 грамів спирту в день, що еквівалентно приблизно 40 грамам горілки, коньяку або будь-якого іншого міцного спиртного напою.

Також Вадим Дробиз нагадав, що міцний алкоголь є ефективним антисептиком. Крім того, горілка з сіллю допомагає при розладі шлунка, а горілка, настояна на червоному перці з додаванням меду, служить засобом профілактики застуди.

Джерело: МедікФорум