ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі пояснили, кому протипоказане м’ясо

Лікарі пояснили, кому протипоказане м’ясо

Сьогодні багато хто відмовляється від м’яса за ідеологічними принципами. Однак деяким людям вживати м’ясо протипоказано за станом здоров’я.

М'ясо

Провідні лікарі-дієтологи пояснили, яким категоріям людей не потрібно вживати в їжу червоне м’ясо. Так, за словами нутриціолога Наталії Прохорової, м’ясо може бути протипоказане при захворюваннях, пов’язаних порушеннями обміну речовин.

Зокрема, вживання м’яса повинно контролюватися при подагрі – метаболічному захворювання, при якому не виводиться належним чином сечова кислота. В результаті і кристали сечової кислоти і моноурату відкладаються в тканинах, провокуючи виникнення сильних болів.

Прохорова зазначила, що в цьому випадку хворим призначається спеціальна дієта. Але якщо продукти розпаду червоного м’яса відкладаються в суглобах, то цей продукт стає протипоказаним і виключається з харчування повністю, допускається лише трохи нежирної курятини або індички.

Читайте також:  Комаровський розповів, як розпізнати пневмонію без кашлю

Лікар висловила думку про те, що якщо людина здорова, то м’ясо в його раціоні повинно бути. Здоровий організм вимагає повноцінного харчування і примусову відмову від м’яса для нього шкідливий, підкреслила вона.

В свою чергу про протипоказання у зв’язку з вживанням м’яса розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Вона нагадала, що бувають випадки індивідуальної непереносимості продукту. Але такі випадки поодинокі і виявляються вони зазвичай ще в ранньому віці.

Лікар пояснила, при яких порушеннях м’ясо повинно вживатися з дотриманням особливих правил.

“При підвищеному холестерин, серцево-судинних захворюваннях рекомендується рослинна дієта. Білки залишають, але виключають погано перетравлюються продукти, насичені жирами. Жирна яловичина, свинина виключаються. Залишають курячі грудки, нежирного кролика, дієтичне м’ясо”, – повідомила фахівець.

Читайте також:  Отруєння і не тільки: Розкрито небезпеки повторного кип'ятіння води

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News