Сьогодні багато хто відмовляється від м’яса за ідеологічними принципами. Однак деяким людям вживати м’ясо протипоказано за станом здоров’я.

Провідні лікарі-дієтологи пояснили, яким категоріям людей не потрібно вживати в їжу червоне м’ясо. Так, за словами нутриціолога Наталії Прохорової, м’ясо може бути протипоказане при захворюваннях, пов’язаних порушеннями обміну речовин.

Зокрема, вживання м’яса повинно контролюватися при подагрі – метаболічному захворювання, при якому не виводиться належним чином сечова кислота. В результаті і кристали сечової кислоти і моноурату відкладаються в тканинах, провокуючи виникнення сильних болів.

Прохорова зазначила, що в цьому випадку хворим призначається спеціальна дієта. Але якщо продукти розпаду червоного м’яса відкладаються в суглобах, то цей продукт стає протипоказаним і виключається з харчування повністю, допускається лише трохи нежирної курятини або індички.

Лікар висловила думку про те, що якщо людина здорова, то м’ясо в його раціоні повинно бути. Здоровий організм вимагає повноцінного харчування і примусову відмову від м’яса для нього шкідливий, підкреслила вона.

В свою чергу про протипоказання у зв’язку з вживанням м’яса розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Вона нагадала, що бувають випадки індивідуальної непереносимості продукту. Але такі випадки поодинокі і виявляються вони зазвичай ще в ранньому віці.

Лікар пояснила, при яких порушеннях м’ясо повинно вживатися з дотриманням особливих правил.

“При підвищеному холестерин, серцево-судинних захворюваннях рекомендується рослинна дієта. Білки залишають, але виключають погано перетравлюються продукти, насичені жирами. Жирна яловичина, свинина виключаються. Залишають курячі грудки, нежирного кролика, дієтичне м’ясо”, – повідомила фахівець.

Джерело: МедікФорум