Використання антибіотиків для профілактики коронавірусної інфекції неприпустимо. Їх можуть призначати тільки при бактеріальних ускладненнях нового захворювання, нагадав в суботу, 5 грудня, пульмонолог Сергій Авдєєв.

“Антибіотики не діють ні на які віруси, в тому числі на новий коронавірус. Їх призначають тільки в разі бактеріальних ускладнень нової коронавірусної інфекції”,-наводить слова Авдєєва ТАСС.

Експерт нагадав, що самостійне і безконтрольне застосування антибіотиків небезпечно не тільки можливістю стійкості до них мікроорганізмів, але і побічними реакціями. Протимікробні препарати в цілому і антибіотики зокрема, як і всі ліки, мають ряд небажаних побічних реакцій, які можуть варіюватися від відносно легких (алергічний висип, порушення стільця) до небезпечних для життя (наприклад, анафілактичний шок).

Авдєєв підкреслив, що одним з поширених побічних ефектів є діарея, яка може привести до запальних змін в кишечнику.

За його словами, до цієї дуже чутливі літні пацієнти, які отримували антибіотики широкого спектру дії.

МОЗ неодноразово попереджав про небезпеку використання антибіотиків при вірусних захворюваннях. Всесвітня організація охорони здоров’я заявляла, що безконтрольний прийом таких ліків, як противірусні, може привести до нової пандемії через появу мікроорганізмів, стійких до такого впливу.