Дослідники з Університету Турку, Фінляндія з’ясували, які нейронні механізми лежать в основі емоційних реакцій на музику. В цілому 102 учасники дослідження слухали музику, в той час як їх мозок сканувався за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ). Дослідження проводилося в Національному центрі ПЕТ.

Дослідники використовували алгоритм машинного навчання, щоб відобразити, які області мозку активуються, коли різні емоції, викликані музикою, відокремлені один від одного.

“Грунтуючись на активації слухової та моторної кори, ми змогли точно передбачити, чи слухав випробуваний веселу або сумну музику», – розповідає науковий співробітник ваги Путкінен.

Дослідники також встановили, які області мозку активуються, коли учасники дослідження переглядали відеоролики, що викликають сильні емоції, і перевірили, чи активувалися ті ж області, коли учасники слухали музику, що викликає емоції. Результати показують, що емоції, викликані фільмами і музикою, частково засновані на роботі різних механізмів мозку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News