Рак вбиває мільйони людей щороку, незважаючи на те, що найкращі уми невпинно працюють над пошуком ліків. Однак, ви можете змінити ризик розвитку раку, хоча засоби для цього не завжди очевидні.

Деякі способи очевидні: скорочення споживання переробленого м’яса та відмова від куріння – не проблема. Однак здаються здоровими рішення можуть приховувати приховані ризики для здоров’я. Дослідження харчових добавок це ілюструють.

Дослідження пов’язує «довгострокове» використання трьох натуральних добавок із підвищеним ризиком раку легенів, пише Express.

Автори досліджували зв’язок додаткового прийому бета-каротину, ретинолу, вітаміну А, лютеїну та лікопіну з ризиком раку легенів серед учасників.

Що дізналися дослідники?

Тривале використання окремих добавок β-каротину, ретинолу та лютеїну (але не загальної середньої дози за 10 років) було пов’язане зі статистично значущим підвищеним ризиком загального раку легень.

“Було мало доказів зміни ефекту залежно від статі або статусу куріння”, – прокоментував дослідження онколог Андрій Воробйов. «Тривале використання окремих добавок β-каротину, ретинолу та лютеїну не рекомендується для профілактики раку легенів, особливо серед курців. Деякі дослідження показали, що прийом певних добавок може збільшити ризик деяких видів раку».