Серед можливих причин постійної втоми є анемія, діабет, психічні розлади.

Спеціаліст зі сну Джеймс Вілсон розповів в інтерв’ю, що може означати сильну ранкову сонливість і почуття втоми, що відчувається весь час. Однією із причин постійної розбитості експерт назвав пробудження у темряві.

За його словами, мозок природно запрограмований реагувати на сонце, що сходить, виробленням гормонів, відповідальних за неспання. Якщо немає світла, ці гормони не виробляються.

Ще один фактор, через який постійно відчувається втома, – використання смартфона відразу після пробудження від сну. Вілсон заявив, що якщо людина таким чином моніторить новини або перевіряє свою пошту, активізація мозку відбувається надто швидко. Після нічного сну мозок повинен поступово переходити від повільних (дельта) хвиль до швидких (гамма). При надто різкому переході до швидких гамма-хвиль виникають небезпечні навантаження.

Також, зазначив експерт зі сну, почуття постійної втоми може бути наслідком того, що людина лягає спати з підвищеним рівнем стресу або ж у її організм потрапляє протягом дня надто багато кофеїну.

Крім того, сильна втома вранці, а також слабкість і млявість протягом дня нерідко виникають через дефіцит вітаміну D або заліза, неправильне харчування, нестачу фізичних вправ, нічний апное сну. При апное дихання людини зупиняється на короткі проміжки часу протягом ночі – симптомами даного порушення буває сильне хропіння, відчуття розбитості та різкі напади сонливості вдень.

“Можливими медичними причинами постійного почуття втоми є анемія, діабет, синдром хронічної втоми, психічні розлади, включаючи тривогу та депресію”, – повідомив експерт The Sun.