ГоловнаНовини Здоров'я5 помилок в фітнесі, які здійснюють майже всі

5 помилок в фітнесі, які здійснюють майже всі

Щоб не було болісно боляче за безцільно проведені години тренувань, перевірте, чи не робите ви цих помилок:

Тренування

1. Вичавлюєте з себе максимум

Коли ви приходите в зал, ви мотивовані і сповнені ентузіазму. Хочеться як можна швидше зліпити з себе грецького бога або богиню). Тренуватися щодня, рахувати кожну калорію, вставати в 6 ранку – в ім’я фітнесу можна і потерпіти.

Але це не працює. Чим більше ви придумаєте обмежень, тим раніше вичерпається ентузіазм, і тим швидше ви кинете все – так вже люди влаштовані. Та й сенсу в цих муках немає абсолютно ніякого: три тренування тиждень і збалансоване харчування – це все, що потрібно для ідеальної фігури.

2. Вважаєте, що ви сам собі – найкращий тренер

Фітнес – він як ліки. При правильному застосуванні покращить ваше життя і здоров’я, при неправильному – тільки нашкодить. І, як у лікуванні потрібен лікар, також в спорті необхідний тренер. Він складе програму тренувань, навчить управлятися з тренажерами і, що найважливіше, навчить техніці вправ. Без неї ви в кращому випадку будете тренуватися даремно, в гіршому – зіпсуєте суглоби, хребет і отримаєте травму.

Якщо немає можливості займатися з тренером, вивчайте техніку виконання вправ самостійно. Благо, в інтернеті повно безкоштовних уроків, а камера на смартфоні дозволяє подивитися на себе з боку.

3. Думаєте, що після тренування можна їсти все, що завгодно. Особливо якщо страви корисні

Кажуть, якщо б фізик написав книгу про схуднення, там була б лише одна фраза: споживайте менше енергії, ніж витрачаєте. Ви можете хоч жити в тренажерному залі і харчуватися кращою в світі їжею, але якщо ви не дотримуєтеся цього правила, ви не скинете ні грама.

Але і різко урізати калорійність теж не можна. Так ви, звичайно, схуднете, але де ваш організм буде брати сили на тренування? Він сповільнить обмін речовин і почне спалювати м’язи. Будете худим, але млявим, злим і в’ялим. Знижуйте кількість калорій на 20-30% від норми, не більше.

4. Ігноруєте розминку

Розминка

Коли тіло не готове до навантажень, домогтися гарних результатів неможливо. Воно ще не розігріте, м’язи дерев’яні, і організм від важких навантажень трошки впадає в шок. А ви ризикуєте заробити травму.

Розминка підвищує рухливість суглобів, прискорює кровообіг, підвищує еластичність м’язів і робить з вашим тілом ще безліч корисних речей. Без них тренування буде не тільки непотрібним, але й небезпечним.

5. Ігноруєте силові тренування і робите тільки кардіо

На силових згорає менше калорій, ніж на кардіо, це правда. Але. Після кардіовправ цей процес зупиняється, а ось після силових навантажень – триває ще 36 годин. Без всяких зусиль.

За годину кардіо-тренування ви втратите 500-800 калорій. Це багато, але для втрати 1 кг чистого жиру необхідно спалити 7700 калорій. Довго ж доведеться тренуватися. Та й то, все це має сенс за умови, що ви не повернете калорії разом з їжею. А апетит після кардіо вовчий.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News