На сьогоднішній день існує безліч вірусів і бактерій, здатних атакувати людину і приводити до температури. Щоб завжди залишатися здоровим, включаючи період епідемій, фахівці радять не забувати про зміцнення імунітету. Цьому сприяють здоровий сон, щоденна зарядка, виконання дихальних вправ, вживання овочів і фруктів, прогулянки на свіжому повітрі, утримання від спиртного і уникнути стресу.

Експерти розповіли, що для зміцнення імунітету треба спати не менше 7-8 годин на добу, щоб нервова система могла повноцінно відпочити. У процесі сну в організмі виробляється мелатонін, що забезпечує нормальний гормональний фон організму, активізує його захисні функції. Люди, які відпочили більш спокійні і не схильні до емоційних сплесків, сприяє викиду кортизону, купірується вироблення позитивно впливаючого на імунітет інтерферону.

Зміцнити захист організму можна щоденною фізичною зарядкою. Вона допомагає антитілам швидше циркулювати і на початковому етапі розпізнавати і знищувати віруси. Під час тренування підвищується температура тіла, а це дає можливість організму ефективніше протистояти інфекціям. Дихальна гімнастика нормалізують кровообіг, насичує кров киснем і допомагає позбавитися від проникаючих в дихальні шляхи мікроорганізмів.

Зробити імунітет більш міцним допоможе вживання достатньої кількості овочів і фруктів або комплексу необхідних вітамінів і мінералів. Дуже важливо не зловживати алкоголем, він порушує роботу всіх органів, що веде до ослаблення захисних функцій. Алкоголь порушує вироблення кров’яних тілець, які борються з хвороботворними бактеріями.

Експерти радять присвячувати час активним прогулянкам по свіжому повітрю, що благотворно позначиться на дихальній системі і поліпшить обмін речовин. Після перебування на вулиці або контакту з хворим слід вимити руки антибактеріальним милом – ворогом вірусів і шкідливих мікроорганізмів.

Джерело: МедікФорум