Ці яскраві таблетки не так нешкідливі, як може здатися!

Регулярно приймаєте вітаміни, а рахунки за ваші покупки на iHerb складають істотну частину витрат? Саме час перевірити, чи не допускаєте ви найпоширеніших помилок і чи не вірите міфам, через які може постраждати ваше здоров’я!

Міф 1: Вітаміни корисні абсолютно всім

Ще сто років тому хвороби, викликані нестачею тих чи інших вітамінів і мікроелементів, були звичайним явищем. Але зараз більшість продуктів так чи інакше збагачені вітамінами, які нам складно отримувати безпосередньо з їжі. З цієї причини, якщо ви харчуєтеся збалансовано, швидше за все, у вас немає дефіциту вітамінів і мікроелементів і немає ніякої необхідності приймати полівітаміни.

Міф 2: Полівітаміни можуть замінити збалансований раціон

На жаль, поки «чарівна» таблетка, що містить в собі всі необхідні нашому організму вітаміни і мікроелементи, існує тільки у фантастичних творах. Результати довгострокового дослідження, в якому брали участь 160 тисяч жінок, продемонстрували: постійний прийом полівітамінів не надає скільки-небудь істотного впливу на здоров’я. Полівітаміни не впливають на ризик розвитку раку, інсульту або хвороб серця і навіть не допомагають впоратися з наслідками незбалансованого, одноманітного або недостатнього харчування.

Читайте також:  Яких правил Єлизавета II дотримується для здорового сну

Міф 3: Вітамін С — головний засіб профілактики ГРВІ

Уявлення про вітамін С як про чудодійний засіб, здатний захистити від ГРВІ, пішло з легкої руки нобелівського лауреата Лінуса Полінга: саме він у 70-их роках минулого століття популяризував ідею про здатність вітаміну С запобігти наступ «застуди або грипу. Але метадослідження, проведене в 2013 році (в рамках якого були проаналізовані результати досліджень, що проводилися протягом декількох десятиліть і зібрали відомості про стан здоров’я більш ніж 11 тисяч добровольців), спростувало цей міф. Вітамін С не запобігає застуді і навіть не допомагає швидше впоратися з симптомами. На жаль.

Читайте також:  Міфи про їжу: чим корисна і шкідлива полуниця, скільки її можна їсти, як вибрати смачну

Міф 4: Вітаміни допомагають запобігти захворюванням серця

На жаль, але з надією на те, що антиоксидантні вітаміни — такі, як С, Е і бета-каротин — можуть запобігти розвитку хвороб серця, нам поки варто розлучитися. Також немає даних про здатність вітамінів групи в знизити ризик розвитку хвороб серця і судин. Поки як і раніше, набагато більше користі принесуть активний спосіб життя, правильне харчування, контроль стресу і регулярний медичний огляд.

Міф 5: Вітаміни можуть захистити від раку

Як відомо, вільні радикали, здатні пошкодити ДНК клітин, тим самим підвищивши ризик розвитку раку. Антиоксиданти в свою чергу можуть стабілізувати вільні радикали і тим самим — теоретично! — знизити ризик. Але, на жаль, численні дослідження поки не підтвердили зв’язок між прийомом антиоксидантних вітамінів і більш низьким ризиком розвитку раку. Нам дуже шкода.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати появу каменів у нирках

Міф 6: Вітаміни абсолютно нешкідливі і безпечні для здоров’я

Гаразд, припустимо, прийом вітамінів ніяк не допомагає нашому здоров’ю — але ж і не шкодить? На жаль, і це всього лише міф. Ряд масштабних досліджень підтвердили, що постійний прийом вітамінів і мікроелементів без необхідності може серйозно порушити здоров’я і навіть спровокувати розвиток серйозних захворювань. Так, десятирічне дослідження, результати якого були опубліковані в 2017 році, підтвердило, що регулярний прийом вітамінів В6 і В12 підвищує ризик розвитку раку легенів у чоловіків (хоча і не у жінок). Інші дослідження пов’язують постійний прийом фолієвої кислоти з розвитком раку товстої кишки, а прийом антиоксидантних вітамінів — з раком легенів. Загалом, не варто приймати їх без призначення лікаря — це може бути по‑справжньому небезпечно.