Лікарі не втомлюються повторювати про користь свіжих фруктів і овочів. Але наскільки реально в розпал весни отримувати необхідні здоров’ю вітаміни з рослинної продукції?

Багато хто думає, що весняні дари природи сповнені речовин, що поліпшують наше здоров’я. Однак експерти наполягають: у квітневих овочах практично немає вітамінів. Про це пише Hronika.info.

Фахівці порадили відповідально ставитися до купівлі рослинних продуктів в цей час року. Їх вживання може стати причиною сильного отруєння.

«Так, після зими особливо хочеться свіжих огірків і помідорів. Але насправді, кількість пестицидів і нітратів у квітневих овочах значно перевищує кількість корисних речовин. Ранніми дарами природи, вирощеними у теплицях, можна ще й отруїтися», – така думка експертів.

Читайте також:  Як знизити ризик інсульту?

Медики категорично проти того, щоб давати свіжі огірки, помідори та інші овочі дітям. Їх організм може виявитися особливо чутливим до дії речовин в такій продукції. Рослинні продукти дітям можна дозволяти їсти тільки з настанням їх сезону, підкреслили лікарі.

Науковці нагадали про існування такого неприємного явища як алергія на нітрати.

«Дане захворювання рідко зіставляють з тим, що в раціоні людей присутні тепличні овочі. У той час як тривале вживання насичених продуктів пестицидами може призвести до розвитку алергії, а також здатне провокувати несподівану реакцію організму на лікарські засоби, зокрема антибіотики», – заявили медики.

Читайте також:  Скільки алкоголю може врятувати від інфаркту, але спровокувати розвиток раку

Фахівці повідомили про те, що в медичній практиці все частіше фіксуються випадки, коли після прийому антибіотиків у дітей і дорослих несподівано виникають явні симптоми отруєння. Саме вживання ранніх не по сезону овочів і фруктів сприяло розвитку даного порушення, відзначили медпрацівники.

Їх висновок в цілому такий: у квітні з вживанням свіжої рослинної продукції слід зачекати. Цілком гідною альтернативою їй є заморожені овочі і фрукти – технологія заморозки така, що зберігається в них багато вітамінів.

Джерело: МедікФорум